Ułatwienia dostępu


Pedagog szkolny

Pedagog szkolny ZSZ w Grybowie

mgr Katarzyna Kaflińska

 

„SZUKANIE POMOCY JEST OZNAKĄ SIŁY, NIE SŁABOŚCI”

 01.png

GODZINY DOSTEPNOŚCI NAUCZYCIELI  W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

 

Drodzy Uczniowie             

Zwracajcie się do mnie z każdą sprawą, z którą sami nie potraficie sobie poradzić. Oferuje Wam pomoc  w zakresie rozwiązywania:

Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny? Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem? Masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej? Masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać? Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem? Chciałbyś z kimś porozmawiać? Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób?  Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić? Masz problemy z wybraniem dalszej drogi kształcenia?

Szanowni Rodzice

Jako pełnoprawni opiekunowie uczniów uczęszczających  do naszej szkoły jesteście partnerami w pracy wychowawczej nauczycieli. Dlatego  szkole bardzo zależy na naszej owocnej współpracy. Pamiętajcie, że o problemach swoich dzieci należy głośno  i otwarcie mówić, gdyż wówczas możliwa jest skuteczna pomoc: Niepokoi Cię zachowanie dziecka? Chcesz porozmawiać o dziecku i Waszych problemach? Masz pytania dotyczące wyników nauczania dziecka i jego funkcjonowania w szkole? Potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania? Masz pytania i nie wiesz do kogo się z nimi zgłosić? Szukasz pomocy?

ZAPRASZAM

02.png 

DYŻUR PEDAGOGA SZKOLNEGO i DORADCY ZAWODOWEGO

 

Poniedziałek   8.00- 12.30

Wtorek             8.00- 12.30

Środa                8.00- 12.30

Czwartek         8.00- 12.30

Piątek               8.00- 12.00

 

Są to obecne godziny pracy,  po powrocie do nauczania stacjonarnego, mogą ulec zmianie.

 

!!! Poniżej zamieszczone są adresy stron, dzięki którym każdy, kogo dotknął kryzys związany z epidemią koronawirusa, może zasięgnąć darmowej porady psychologa lub psychoterapeuty:

 

 

!!! Jeśli nie jesteś gotów na bezpośrednia rozmowę ze mną, ale czujesz, że musisz/powinieneś z kimś porozmawiać, poniżej podaję adresy i telefony instytucji, które mogą Ci pomóc

 

TELEFONY ZAUFANIA

 

PORADNIE INTERNETOWE

oraz:

 • 800 060 800

  Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.

 • 800 100 100

  Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci. To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania.

 • OGÓLNOPOLSKIE POGOTOWIE DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE „NIEBIESKA LINIA” – 801120002

 

BIERZEMY UDZIAŁ W AKCJACH PROFILAKTYCZNYCH:

 

„ARS, czyli jak dbać o miłość”

Program edukacyjny dotyczący profilaktyki używania substancji psychoaktywnych (alkohol, tytoń, narkotyki, dopalacze). Celem programu jest ograniczenie niekorzystnych następstw zdrowotnych, prokreacyjnych i społecznych związanych z używaniem i nadużywaniem substancji psychoaktywnych przez młodzież wchodzącą w dorosłe życie.

Wyjątkowość programu „ARS, czyli jak dbać o miłość?” polega na kompleksowym podejściu do profilaktyki uzależnień w kontekście wartości wyznawanych przez młodych ludzi. Program realizowany jest w naszej szkole od kilku lat.

 

„Znamię! Znam je?”– czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry

To program edukacyjno-informacyjny realizowany w klasach I, którego celem jest zwiększenie świadomości młodzieży na temat czerniaka – jednego z najbardziej agresywnych nowotworów skóry, ma on zachęcić do regularnego badania skóry oraz przestrzegania podstawowych zasad ochrony przez czerniakiem.

Organizatorami przedsięwzięcia są Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Fundacja „Gwiazda Nadziei”. Patronat merytoryczny nad programem objęła Akademia Czerniaka, która jest sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Patronat nad działaniami Akademii objęły Polskie Towarzystwo Dermatologiczne i Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej.

 

„Wybierz Życie, Pierwszy Krok”

Celem realizacji programu jest tworzenie świadomości zagrożenia rakiem szyjki macicy i innych chorób wywoływanych wirusem HPV u młodych ludzi, podniesienie poziomu wiedzy uczniów i ich opiekunów na poruszany temat, jak również budowanie wśród uczniów szacunku do własnego ciała oraz postawy odpowiedzialności za siebie i innych ludzi.

 

Zapobieganie HIV/AIDS i chorobom przenoszonym drogą płciową. Edukacja młodzieży szkolnej”

Wirus HIV budzi strach, ale równocześnie na jego temat krąży wiele mitów. Szacuje się, że na świecie żyje ponad 40 mln nosicieli wirusa. Wielu uważa, że ten temat go nie dotyczy. Tymczasem najnowsze statystyki Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że coraz częściej do zakażenia dochodzi poprzez kontakty heteroseksualne, i że coraz częściej chorują kobiety. Jak dochodzi do zakażenia i jakie mogą być jego objawy? Czym się różni HIV od AIDS? Na te i inne pytania poznają odpowiedzi uczniowie klas I w trakcie zajęć na temat śmiertelnego wirusa, którym można zakazić się m.in. podejmując ryzykowne zachowania.

 

Chciałam zapoznać Was/przypomnieć Wam kilka tematów

 

 1. Savoir-vivre – znam i stosuję.
 2. Jak uczyć się szybko i dobrze.
 3. Kontrolowanie stresu.
 4. Asertywność i nie tylko…

© 2009-2023 by GPIUTMD