Ułatwienia dostępu


O Szkole

 

zsz wiosna 

ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH W GRYBOWIE

im. Stanisława Staszica
ul. Armii Krajowej 19
33-330 Grybów

tel./fax. 018-445-03-56, tel. 018-445-03-53
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

strona internetowa: www.zszgrybow.pl


Zespołem Szkół Zawodowych w Grybowie w skład którego wchodzi czteroletnie i pięcioletnie technikum oraz trzyletnia branżowa szkoła I stopnia kieruje mgr inż. Lesław Tarasek. Szkoła dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która liczy 47 nauczycieli. Obecnie w szkole uczy się 450 uczniów w 11 oddziałach technikum i w 7 oddziałach branżowej szkoły I stopnia.

W swojej ofercie edukacyjnej szkoła proponuje trzynaście kierunków, kształci w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik spawalnictwa, technik ekonomista, technik rachunkowości, technik logistyk i technik żywienia i usług gastronomicznych a w szkole branżowej I stopnia – mechanik pojazdów samochodowych, mechanik monter maszyn i urządzeń, stolarz, kucharz, sprzedawca, kelner i cukiernik. Oferta edukacyjna szkoły jest modyfikowana i dostosowywana do aktualnych potrzeb rynku pracy. Kształcimy dobrych fachowców dzięki bogatej i ciągle unowocześnianej bazie dydaktycznej. Kształcenie praktyczne uczniów odbywa się w doskonale wyposażonych i nowoczesnych pracowniach zajęć praktycznych. Wyniki zdawalności egzaminów zawodowych uczniów naszej szkoły są w pełni zadawalające.

Uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych a także artystycznych. Szkoła dysponuje także doskonałym zapleczem sportowym a uczniowie odnoszą sukcesy w tej dziedzinie. Od wielu lat szkoła uczestniczy w różnych projektach, stwarzając uczniom możliwość uzupełniania braków edukacyjnych, rozwijania swoich uzdolnień oraz nabywania dodatkowych kwalifikacji. Z uwagi na swoją długoletnią historię (131 lat), wykształcenie wielu pokoleń w różnych zawodach, osiągnięte sukcesy a także przeobrażenia i rozwój zgodnie z duchem czasu, szkoła jest znana i budzi uznanie w środowisku lokalnym. Rozwój osobisty, zawodowy i społeczny uczniów, oraz ich bezpieczeństwo i wychowanie do wartości to priorytet w pracy Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie.

© 2009-2024 by GPIUTMD